Nasze gwiazdy

Agata Załęcka

Agata Załęcka

Agata Załęcka – jedna z najzdolniejszych polskich aktorek.

 

Ukończyła Warszawską Szkołę Filmową i uzyskała eksternistycznie państwowy dyplom Aktora Dramatu. Karierę rozpoczęła jako nastolatka w musicalu “Metro” na deskach Teatru Buffo.

 

Grała w filmach fabularnych m.in (Rewers), serialach (Miasto SkarbówZakochani po uszy) przedstawieniach teatralnych (Wyspiański reż.Andrzej SewerynTeatr CapitolTeatr Kamienica, Teatr Komedia, Teatr Fabryka Marzeń), a także użycza swojego głosu w produkcjach dubbingowych i lektorskich oraz nagrała trzy audiobooki. Śpiewa piosenkę aktorską. Wydała pierwszego singla.

W wolnych chwilach Agata realizuje drugą wielką pasję, którą jest freediving. Schodzi na głębokość 45m na jednym wdechu. Jest najlepszą freediverką wśród polskich aktorów. 

 

Z zamiłowaniem nurkuje scuba (Dive Master, Deep Diver, Nitrox Diver), jeździ na nartach oraz skuterem. Dzięki pasji do motoryzacji i wody zdobyła kilka nagród w zawodach rajdowych i pływackich dla aktorów. Uwielbia wyzwania. W pracy aktora bardzo pomaga jej znajomość języków angielskiego, włoskiego oraz podstaw portugalskiego i rosyjskiego.

Ma słabość do adrenaliny, szybkiej jazdy samochodem, mocnych rockowych brzmień oraz dobrego jazzu. Maluje obrazy, które pojawiają się na aukcjach Sztuki Współczesnej. Kilka miesięcy temu miała swój pierwszy wernisaż w Warszawie.

Obecnie Agatę można zobaczyć w serialu Dzielnica Strachu w jednej z głównych ról oraz w serialu Leśniczówka, a także w spektaklach „Pomoc Domowa” reż. R.Sisicki, „Czarno to widzę” reż. Ewa Kasprzyk i O.Lubaszenko, „Babski Przekręt” reż. Dariusz Taraszkiewicz. 

Aktorstwo to dla niej wyzwalanie wyobraźni. Jak sama o sob ie mówi : „Jest niczym wiatr, gdyż trudno ją zatrzymać.”

Kontakt:
+48 507 661 511
email:
jpawlowska@healthygroup.pl