Małgorzata Klara

Małgorzata Klara - nasze gwiazdy

Małgorzata Klara aktorka

Małgorzata Klara jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie (2006). W teatrze zadebiutowała dość szybko, bo już na drugim roku studiów w spektaklu TR – Warszawa „Electronic city” w reżyserii Redbada Klynstry. W tym samym roku również w TR Warszawa zagrała w kontrowersyjnym spektaklu „Zszywanie” w reżyserii Anny Augustynowicz (pierwszy przypadek cenzury w teatrze po 89 roku)

Po ukończeniu studiów  i zdobyciu nagrody na Festiwalu Szkół Teatralnych za obie  role dyplomowe, spędziła siedem lat w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, gdzie zagrała piętnaście ról, które spotkaly się z dużym zainteresowaniem krytyków.

Obecnie mieszka w Warszawie, współpracuję ze stołecznym Och – Teatrem.

Zna biegle język angielski i dobrze niemiecki oraz hiszpański – miała przyjemność zagrać w serialach brytyjskich (Coronation Street, Doctors, Eastenders) niemieckich (Bella Block, Masuren Krimi) oraz kooprodukcjach międzynarodowych (The Coldest game, Silent Twins)

Lubi angażować się w projekty niezależne, odważne, lubi twórczą pracę ze studentami szkół filmowych.

Od niedawna pracuję też jako lektorka audiobooków.

Prywatnie kocha podróże – zwiedziła z plecakiem m.in Indonezję, Wietnam, Tajlandię, Kambodżę. Gwatemalę, Meksyk czy Kubę.

Małgorzata Klara kontakt agent agencja influence marketing:

E-mail:
jpawlowska@healthygroup.pl

Telefon
+48 507 661 511