Maria Niklińska - nasze gwiazdy

Maria Niklińska

marysia nikilińska

Maria Niklińska – aktorka, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka.

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Circle in the Square Theatre School w Nowym Jorku. Przez 8 lat prowadziła kultowy program TVP1 “5-10-15”. Debiutowała rolą Es-toch w “Tajemnicy Sagali” Jerzego Łukaszewicza. Grała min Anielę w “Ślubach Panieńskich” w reż. Jana Englerta Teatrze Narodowym, Ofelię w „Hamlecie 44” w Muzeum Powstania Warszawskiego w reż. Pawła Passiniego oraz Irinę w “Trzech Siostrach” A.Czechowa w reż. A.Glińskiej. Zagrała również m.in. Zofię Leśmian, żonę Bolesława Leśmiana, w spektaklu muzycznym Teatru Polskiego Radia w reż. J. Kukuły.

Popularność przyniosły jej role: Tosi w “Ja Wam pokażę”, Basi w “Jutro idziemy do kina” , Agaty w “Klanie” czy Nicole w “Na Wspólnej”. Nominowana do Złotej Kaczki oraz Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za główną rolę kobiecą Oli w “Czarnym” Dominika Matwiejczyka.

Laureatka Brązowego Samowara na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze w 2012 roku . Wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany “Maria”.
https://umusicpl.lnk.to/MariaNiklinskaMARIA

Za piosenkę “Na Północy” pochodzącą z albumu “Maria” otrzymała nagrodę na Festiwalu “Rockstars” w Katowicach.

Obecnie gra w dwóch spektaklach Teatru IMKA w Warszawie “Między Łóżkami” w reż. A.Barcisia. Jej najnowsza premiera to kultowy już  “Berek, czyli upiór w moherze” gdzie gra u boku takich aktorów jak Daniel Olbrychski i Ewa Kasprzyk.

Jest autorką tekstów piosenek (pisze również dla innych artystów) oraz felietonów (m.in w magazynie Plus-Minus “Rzeczpospolita” czy książkach m.in. “Kobiety o kobietach czyli cała prawda o płci pięknej”).

W 2019 miał premierę utwór “Ten Pierwszy”, który napisała wspólnie z Kamilem Rohmem. Utwór jest częścią ścieżki dźwiękowej filmu “Łukasiewicz- nafciarz i romantyk” opowiadającej o XIX-nym polskim wynalazcy Ignacym Łukasiewiczu, z Mariuszem Bonaszewskim w roli tytułowej.

W 2022 roku wydała płytę “Marlen”, cały projekt jest emocjonalnym zapisem podróży Marii.

Maria Niklińska agencja influence marketing zaprasza do kontaktu:

Telefon:
+48 507 661 511
E-mail:
jpawlowska@healthygroup.pl